Gyvenimo aprašyme, kaip ir socialinėje medijoje, jūsų žodžiai – pats svarbiausias dalykas. Taigi, kaip sukurti socialinių tinklų vadybininko, socialinės bendruomenės vadovo CV, kuriame atsispindėtų kiekvienas šios specialybės aspektas ir jūsų tinkamumas pozicijai? Netrukus parodysime, kaip sukurti socialinių medijų administratoriaus gyvenimo aprašymą, kuris pelnytų norimą darbą.
Be to, pademonstruosime kaip pabrėžti turimą patirtį, įgūdžius ir visą tai sutalpinti į vos vieno ar keleto puslapių CV. Norint išsiskirti, reikalingas gyvenimo aprašymas, kuris nuo pirmų sakinių sudomintų skaitytoją. Išbandykite mūsų sukurtus CV šablonus, kurie padės sutaupyti laiko ir pastangų, o CV rašymas taps kur kas paprastesnis.
Ką veikia socialinių tinklų vadybininkai?
Socialinė žiniasklaida reikalauja kryptingo požiūrio į konkrečią auditoriją. Apsvarstykite, kokia didžiulė yra rinka, socialinės žiniasklaidos vartotojų skaičius siekia milijardus vartotojų visame pasaulyje. Kiekvienas žmogus internete praleidžia iki trijų ir daugiau valandų, todėl socialinių medijų vadybininko užduotis per šį laiką pasiekti tikslinę auditoriją ir nurungti konkurentus.
Įmonės prekės ženklus ir paslaugas perkelia į socialines medijas, siekiant didinti jų žinomumą ir taip didinti pardavimus. Už tai atsakingi socialinių tinklų vadybininkai ir administratoriai. Jų veiklos sritys – nuolatinis buvimas socialiniuose tinkluose ir jų stebėsena. Jei norite turėti galimybę dirbti dinamišką ir ne monotonišką darbą, ši pozicija būtent tokia.
Kasmet ši profesija tampa populiaresnė ir pelningesnė, atlyginimas gali siekti iki 2000 Eur/mėn. ir tai ne riba. Šio darbo privalumas, pakankamai didelė kūrybinė laisvė, nėra griežtų suvaržymų. Dar vienas privalumas, dažnai suteikiama galimybė dirbti nuotoliniu būdu.
Kuriant turinį, labai svarbu kūrybiškumas, tačiau čia taip pat svarbu analitinis požiūris ir orientacija į pelną. Šioje pozicijoje darbuotojai turi galimybę išlaisvinti savo kūrybines galias. Šiandien ši specialybė tampa vis populiaresnė, o geri specialistai itin paklausūs rinkoje. Visgi, darbas nėra toks paprastas nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, todėl kiekvienas vadovas ieško jau patyrusio savo srities specialisto.
Manote, kad jūsų turimi įgūdžiai ir gebėjimai atitinka šiai pozicijai keliamus reikalavimus? Tuomet lieka susikurti gyvenimo aprašymą ir ten perkelti savo žinias.
Kaip sukurti socialinių tinklų vadybininko gyvenimo aprašymą?
Viena iš sunkiausių užduočių kuriant CV, įvertinti ką įtraukti į gyvenimo aprašymą. Gyvenimo aprašymas turėtų pademonstruoti patirtį, stipriąsias puses ir tinkamumą norimam darbui. Pabrėžkite turimus prekės ženklo komunikacijos ir rinkodaros strategijų bei projektų valdymo įgūdžius.
Visą gyvenimo aprašymo informaciją reikia pateikti tam skirtose vietose, todėl išskiriamos pagrindinės gyvenimo aprašymo dalys:
- Kontaktinė informacija
- Trumpas savęs pristatymas
- Darbo patirtis
- Išsilavinimas
- Įgūdžiai
- Papildoma informacija
Išvardintos pagrindinės CV dalys, kurios turėtų būti įtrauktos į kiekvieną gyvenimo aprašymą bet kokiai pozicijai. Jeigu sunku pradėti žiūrint į tuščią lapą, visuomet galite pasinaudoti CV kūrimo įrankiu, kuris gerokai palengvins visą rašymo procesą.
Rašymo patarimai
Darbdavys ar personalo specialistas, atsakingas už CV vertinimą, kiekvienam CV vidutiniškai skiria iki dešimt sekundžių. Kuo aiškesnė CV struktūra, tuo lengviau ir greičiau galima jį perskaityti, o taip pat rasti labiausiai dominančią informaciją.
- Rinkitės lengvai skaitomus šriftus, puikiai tinka Arial, Times New Roman, Calibri.
- Išdėstymas labai svarbus. Naudokite antraštes ir ženklelius, taip lengviau išskirti tekstą.
- Rinkitės populiariausią CV formatą. Populiariausiu laikomas atvirkštinis chronologinis formatas, kuris leidžia lengvai įvertinti ką veikėte paskutiniu metu ir matyti jūsų profesinį augimą. Atvirkštinė chronologija, tai kai visa informacija pateikiama nuo naujausios iki seniausios. Taip paprasčiau įvertinti ką veikėte paskutiniu metu, kur mokėtės paskutiniu metu, ar kilote pareigose ir pan.
- CV apimtis neturėtų viršyti dviejų puslapių. Ideali CV apimtis – 1 puslapis.
- Kalbant apie CV dizainą, venkite pernelyg įmantrių dizaino sprendimą, rinkitės šiuolaikiškus, tačiau švelnių spalvų dizainus, kurie neužgožtų gyvenimo aprašymo teksto.
Jeigu trūksta idėjų rašant gyvenimo aprašymą, peržiūrėkite mūsų pateiktus pavyzdžius įvairioms pozicijoms ir kategorijoms.
Socialiniuose tinkluose nuolat kovojama dėl dėmesio, čia visi jūsų konkurentai. Rašant gyvenimo aprašymą ir kandidatuojant į norimą poziciją, viskas labai panašu. Čia turite būti geriausias iš visų kandidatų, turite išsiskirti ir sudominti skaitytoją. Jei gyvenimo aprašymu ir įgyta patirtimi sudominsite potencialų darbdavį, tai jau pirmoji jūsų sėkmė.
Kontaktinė informacija
CV pradėkite nuo kontaktinės informacijos. Ši pastraipa yra trumpa, bet kartu labai svarbi. Tik šios informacijos dėka, įmonės vadovas arba personalo specialistas galės su jumis susisiekti ir aptarti tolimesnę atrankos eigą. Įsitikinkite, kad kontaktinė informacija užpildyta teisingai, o telefono numeryje nėra praleistų skaičių.
Kontaktinėje informacijoje turėtų būti tik šie duomenys:
- Vardas, pavardė
- Telefono numeris
- pašto adresas
- Miestas, amžius
Šios informacijos pilnai pakanka. Rekomenduojama visą šią informaciją rašyti stulpeliu, o ne į vieną eilutę, taip bus paprasčiau ir greičiau rasti norimus kontaktus. Tačiau, jeigu matote, kad taip bus viršyta CV apimtis, nieko nenutiks jei sutalpinsite šią informaciją į vieną eilutę. Tokiu atveju pasistenkite, jog net ir vienoje eilutėje informacija būtų aiškiai skaitoma ir tiksli.
Štai keli gerai ir blogai užpildytos kontaktinės informacijos pavyzdžiai:
Antrasis pavyzdys iliustruoja kaip nereikėtų pateikti kontaktinės informacijos. Pirmiausia, tai perteklinė informacija. Ši informacija neturėtų užimti daug vietos gyvenimo aprašyme, todėl pateikite tik anksčiau minėtus duomenis, kurių pilnai pakanka kreipiantis dėl darbo.
Taip pat, labai svarbu atkreipti dėmesį į el. pašto adresą. Antrajame pavyzdyje pateiktas elektroninis paštas atrodo labai neprofesionaliai. Socialinių tinklų vadybininkas turėtų įvertinti el. pašto svarbą ir susikurti patraukliai ir profesionaliai atrodantį el. pašto adresą, kuris nesumenkintų turimos patirties ir įgūdžių.
Trumpas savęs pristatymas
Dažnai žodžių, kuriuos galite perteikti žinute socialinėje medijoje skaičius ribotas. Socialinės medijos vadybininko gyvenimo aprašymo pristatymo pastraipa taip pat ribotos apimties. Nors nėra nurodytas konkretus žodžių skaičius, kurį galima parašyti šioje pastraipoje, rekomenduojama neišsiplėsti ir neaprašinėti viso gyvenimo istorijos.
Rekomenduojama šią pastraipą užpildyti 3-4 sakiniais apie įgytą patirtį, įgūdžius ir kuo esate naudingas įmonei. Papildomos informacijos galėsite pateikti tam skirtose vietose, bet tai papasakosime šiek tiek vėliau.
Ši dalis parodo ar pakankamai gerai galite pristatyti save, o ateityje ir įmonę bei jos produktus. Būkite kūrybiški, išnaudokite galimybę įnešti spalvų į gyvenimo aprašymą naudojantis galingu įrankiu – žodžiu. Nors ši dalis trumpa, ji viena svarbiausių gyvenimo aprašymo skilčių, ypač šioms pareigoms.
Šioje vietoje darbo ieškantys asmenys gali glaustai pateikti pridėtinę vertę įmonei ir taip jau nuo pirmų sakinių sudominti skaitytoją.
Turite priversti potencialų darbdavį galvoti, kad esate puikus kandidatas šioms pareigoms atlikti ir jeigu jūsų nepasamdys, padarys didelę klaidą. Gyvenimo aprašymas, tai pasiruošimas darbo pokalbiui, pasistenkite tinkamai pasiruošti ir gauti raktą į interviu dėl darbo.
Trumpo savęs pristatymo pavyzdys:
Naudokite šią pastraipą, siekiant parodyti žmogiškąją pusę. Žodžių pagalba paskatinkite potencialų darbdavį ką nors pajausti. Jeigu to nepavyks pasiekti keliomis pirmosiomis gyvenimo aprašymo eilutėmis, gali kilti klausimas, ar sugebėsite kurti socialinės žiniasklaidos turinį, kuris išsiskirtų?
Darbo patirtis
Darbo patirties skiltyje turi atsispindėti jūsų sukauptos žinios, idėjos, projektai ir tinkamumas pozicijai. Nors ne visa jūsų darbinė istorija gali būti pilnai susijusi su darbu į kurį kandidatuojate, svarbu atitikti pagrindinius reikalavimus, ir parodyti, kad šioje srityje nesate naujokas.
Taip pat, turėkite omenyje, jog kandidatuojant į šią poziciją, svarbiausia naujausia ir aktualiausia profesinė informacija. Socialinių tinklų tendencijos nuolat keičiasi, todėl tai, kas buvo aktualu prieš keletą metų, šiandien jau pasenę. Šioje vietoje svarbu informacijos naujumas, žinių tobulinimas, naujausių tendencijų sekimas.
Darbo patirties skyriuje pateikite tik tą darbo patirtį, kuri vienaip ar kitaip susijusi su siūlomu darbu. Pozicijos, kurios niekuo nesusijusios, nėra vertingos, ypač jeigu jose dirbote tik trumpą laiką. Tokias darbovietes netgi rekomenduojama pašalinti iš gyvenimo aprašymo, o pokalbio metu galima jas paminėti ir pakomentuoti šiek tiek plačiau.
Žinoma, jeigu tai vienintelis jūsų profesinis įrašas, tuomet palikite šią informaciją. Visgi, šiai pozicijai įmonės ieško patyrusių specialistų. Tad jei patirties turite minimaliai, parodykite potencialą ir kuo galite būti naudingi plečiant įmonės žinomumą socialinėje erdvėje.
Štai darbo patirties pavyzdys:
Socialinių tinklų vadybininko pozicijai labai svarbu bendradarbiavimas. Jei neatsispindės tai, kad bendradarbiavote su daug žmonių, kurie prisidėjo prie vieno tikslo, galima numanyti, kad esate uždaras žmogus, kuris vargu ar susitvarkys su minėtomis pareigomis.
Aprašydami ankstesnę patirtį, nurodykite konkrečias užduotis ir atsakomybes, kurios jums buvo priskirtos. Ši informacija labai svarbi ir įdomi vadovui, kuris ieško žmogaus į savo komandą.
Išsilavinimas
Išsilavinimas svarbus kiekviename darbe ir darbdaviai į tai kreipia dėmesį. Nors socialinių medijų administratoriaus pozicijai išsilavinimas nėra pagrindinis reikalavimas, tie kandidatai, kurie baigė vadybos, reklamos ar marketingo studijas, visuomet turi vienu privalumu daugiau, lyginant su kitais kandidatais.
Visgi, šioje pozicijoje nepakanka vieną kartą baigti mokslus. Čia svarbus nuolatinis mokymasis, augimas ir žinių tobulinimas bei atnaujinimas. Socialinių tinklų tendencijos nuolat kinta, o šios specialybės atstovas privalo eiti koja kojon su socialinės medijos naujienomis.
Įgyti gebėjimai ir išklausyti mokymai, parodo, kad kandidatas nestovi vietoje, nuolat tobulėja, o žinios nėra pasenusios.
Būdamas tam tikros srities specialistas, greičiausiai esate išklausęs daugybę mokymų ir kursų. Vardinti jų išsilavinimo skiltyje nerekomenduojama, jie užima per daug vietos. Verčiau į šią skiltį įtraukite pagrindinę edukaciją, nesvarbu tai vidurinis, profesinis ar aukštasis išsilavinimas, o visus mokymus ir kursus palikite kitam skyriui, kurį aptarsime jau netrukus.
Išsilavinimo skyriaus pavyzdys:
Jeigu turite ne tik bakalauro, tačiau ir magistro laipsnį, tuomet vidurinio išsilavinimo galite neminėti ir jį praleisti.
Įgūdžiai
Labai svarbu turimus įgūdžius priderinti prie konkretaus darbo skelbimo. Kiekvienas vadovas gali reikalauti skirtingų dalykų, o jūsų tikslas atitikti kuo daugiau reikalavimų. Kiekvienu atveju įsitikinkite, ar demonstruojate įgūdžius, kurių reikia kiekvienam konkrečiam darbui.
Kiekviena socialinės žiniasklaidos kampanija yra skirtinga, jai reikalingi skirtingi įgūdžiai ir žinios. Įgūdžių skiltis leis parodyti kuriuos įgūdžius turite ir ar jie išskiria jus iš kitų kandidatų.
Socialinių medijų vadybininkai turi suprasti, kur tikslinė auditorija leidžia laiką ir kaip ji elgiasi internete. Taip pat jie privalo naudoti tinkamus įrankius ir programinę įrangą, atitinkančią verslo poreikius. Nuolat kuriamas į klientą orientuotas turinys ir darbas su tiekėjais reikalauja kūrybiškumo ir komunikabilumo. Rezultatų analizei ir strategijų kūrimui svarbu pasižymėti analitiniais gebėjimais.
Aprašydami įgūdžius, galite ne tik pateikti konkrečius įgūdžius, tačiau pateikti ir realius skaičius, pavyzdžiui, kampanijos pasiekiamumas, aktyvūs sekėjai, internetinės bendruomenės pritraukimas ir išlaikymas ir pan. Taip sustiprinami įgūdžiai ir vadovas skatinamas įsivaizduoti ką galite pasiekti dirbant jam.
Vieni dažniausių reikalavimų darbo skelbimuose:
- Patirtis valdant socialinių tinklų paskyras (nuo 2 metų);
- Gebėjimas rinkti, sisteminti, išgryninti informaciją ir visuomet surasti ką nors naujo bei įdomaus;
- Lietuvių, anglų kalbų mokėjimas;
- Gebėjimas rašyti sklandžiai, glaustai, kūrybiškai;
- Tinkamas nuotraukų, paveikslėlių, video ar animaciją parinkimas, kad įrašas nepasimestų naujienų sraute;
- Žinios apie reklamos talpinimo subtilybes;
- Internetinės bendruomenės veiklos stebėsena;
- Kūrybiškumas;
- Analitinis mąstymas, dėmesys detalėms;
- Internetinės bendruomenės augimo strategijos planavimas ir įgyvendinimas;
- Nuolatinis domėjimasis socialinių tinklų naujovėmis.
Reikalavimai gali skirtis priklausomai nuo konkretaus darbo pasiūlymo, todėl atidžiai išnagrinėkite darbo skelbimus, ir tik išnagrinėję pasiūlymą įvertinkite kuriuos įgūdžius turite ir galite įtraukti.
Na, o štai, įgūdžių skyriaus pavyzdys:
- socialinių medijų valdymas (Facebook, Instagram, Linkedin, Youtube);
- geri darbo kompiuteriu, darbo su vaizdo apdorojimo programomis įgūdžiai;
- gebėjimas dirbti su Google Analytics, skaitmeninės rinkodaros žinios;
- puikūs projektų planavimo, organizavimo ir valdymo įgūdžiai;
- sklandi lietuvių kalba, gebėjimas aiškiai dėstyti mintis raštu ir žodžiu,
- gebėjimas generuoti naujas idėjas;
- stipri vidinė motyvacija, pozityvumas ir kūrybiškumas;
- atsakingumas;
- kūrybiškumas, atidumas detalėms;
- lankstumas, greita orientacija.
Įgūdžius rekomenduojama išskirti ženkleliais. Taip pateiktas tekstas atrodo tvarkingiau, be to jį lengviau skaityti.
Papildoma informacija
Nebijokite į gyvenimo aprašymą įtraukti papildomų skyrių. Jie gali pademonstruoti ir atskleisti kitus jūsų gebėjimus ir įgūdžius, kurie puikiai pasitarnautų dirbant šiose pareigose. Dažniausiai išskiriamos šios papildomos informacijos skiltys:
- Kompiuteriniai įgūdžiai;
- Užsienio kalbų mokėjimas;
- Laisvalaikio pomėgiai;
- Kursai, mokymai.
Nėra būtina įtraukti visų minėtų skyrių, tačiau jeigu manote, kad kiekviename iš jų turite ką pademonstruoti, tuomet pirmyn.
Kursai ir mokymai
Šis skyrius, puiki vieta įtraukti išklausytus kursus ir mokymus ir taip pademonstruoti, kad nuolat domitės profesija ir atnaujinate žinias. Darbdaviai tai vertina. Kursus vardinkite stulpeliu. Nurodykite kursų išklausymo datą ir pavadinimą. Galite juos išskirti ženkleliais, galite tiesiog paryškinti pavadinimą. Svarbu, kad visuma atrodytų tvarkingai.
Apibendrinimas
Gyvenimo aprašymas, tai pirmasis dokumentas, kuris leidžia priartėti prie norimo darbo. Jūsų tikslas šiuo dokumentu sudominti vadovą ir gauti kvietimą į darbo pokalbį. Tik nuo jūsų priklauso koks įtaigus bus jūsų CV ir kiek jis sudomins skaitytoją.
Laikantis minėtos struktūros ir formatavimo patarimų, CV atrodys tvarkingai, bus lengvai skaitomas ir CV vertintojas galės greitai rasti norimą informaciją.
Visuomet atidžiai skaitykite darbo skelbimą ir gyvenimo aprašymą pritaikykite konkrečiai pozicijai. Tai reiškia, kad kandidatuojant į skirtingas įmones, turėtumėte šiek tiek pakoreguoti turimą CV ir jį pritaikyti konkrečiam darbdaviui ar įmonei. Tokiu būdu gyvenimo aprašymas bus suasmenintas, o tokius dalykus CV vertintojai greitai pastebi.
Jeigu abejojate, ar parašytas gyvenimo aprašymas pakankamai tinkamas, peržiūrėkite mūsų gyvenimo aprašymų pavyzdžius ir pasisemkite idėjų.